Szkoła z internatem „Ambassadors of the Future”

Image

Strategicznym celem Fundacji Jedność Kraków na lata 2024-2025 jest otwarcie szkoły z internatem. Wszystkie obecne projekty prezentowane na tej stronie są krokami przygotowawczymi do osiągnięcia tego głównego celu.

Apel zespołu

Według stanu na 2024 r. w Europie jest ponad 500 000 dzieci w wieku szkolnym pokrzywdzonych przez wojnę.

Te dzieci straciły nie tylko domy, ale także przyjaciół, otoczenie i normalne życie. Często nadal pozostają poza systemem edukacji. Tylko w województwie małopolskim jest ponad 12 000 takich dzieci z Ukrainy.

Dla nas, nauczycieli, oczywiste jest, że edukacja jest mostem, za pomocą którego ludzkość może wydostać się ze ślepego zaułka i zacząć podążać w kierunku innej przyszłości.

Właśnie nowe pokolenie odpowiedzialnych ludzi może zbawić świat, uratować go przed systemowym kryzysem, który go ogarnął.

Ale czy istnieje choć jedno miejsce, które ma na celu wykształcenie nowego pokolenia w imię pokoju i dobrobytu na Ziemi?

My, nauczyciele Fundacji Jedność, ogłaszamy globalne wezwanie stworzyć szkołę z internatem kształcącą dzieci, które mogą wykreować inną przyszłość!

Świat potrzebuje odpowiedzialnych ludzi!

Cele szkoły z internatem:

Zapewnić dzieciom w trudnej sytuacji spowodowanej wojną na Ukrainie warunki do normalnego życia i nauki.

Stworzenie w szkole z internatem edukacyjnego środowiska, które wychowuje szczęśliwe dzieci, myślące systematycznie, szukające swojego celu życia i chcące działać dla dobra świata.

Zostać platformą szkoleniową dla instytucji edukacyjnych Europy i świata w celu przekazywania koncepcji edukacji holistycznej.

Творчі-майстерні-для-підлітків-9-12-років

Szkoła z internatem

Planując jasną ścieżkę do pełnego rozwoju młodego pokolenia, powinniśmy stworzyć unikalne środowisko do nauki - szkołę z internatem.

• Zakwaterowanie dzieci z pełnym wyżywieniem.
  • Nauka 5 dni w tygodniu zgodnie z programem edukacji domowej w Polsce i Ministerstwa Edukacji i Nauki Ukrainy.
  • Program szkoleniowy obejmuje zajęcia kształtujące holistyczny światopogląd.
  • W szkole z internatem mieszka kadra nauczycielska.
  • Wydarzenia offline dla pedagogów z instytucji edukacyjnych Europy.
  • Wydarzenia offline w celu przekazania pedagogom koncepcji edukacji holistycznej.
  • Platforma online dla dzieci do nauki zdalnej.
  • Zaproszeni eksperci prowadzą kursy i tymczasowo mieszkają na terenie kampusu.

Etapy stworzenia

Zapraszamy Państwo do podzielenia się naszym marzeniem o szczęśliwym społeczeństwie - do zostania patronem szkoły z internatem, w której w procesie holistycznej edukacji mogą urodzić się przyszli liderzy świata - marzyciele, stratedzy, ludzie, którzy będą potrafili wziąć odpowiedzialność za świat.

Budowa szkoły jest konieczna właśnie teraz, gdy wiele utalentowanych dzieci zostało bez domu

Wierzymy, że razem możemy podjąć silną decyzję - zjednoczyć się na rzecz dzieci w imię odpowiedzialności za przyszłość!

Школа проєктного навчання Політ

2023/2024

Konsultacje prawne i finansowe. Tworzenie więzi społecznych. Tworzenie małych grup społecznych. Prowadzenie programów edukacyjnych (30% pełnego procesu kształcenia).

2024/2025

Realizacja procesu edukacyjnego (50% pełnego procesu kształcenia) bez zapewnienia zakwaterowania dla 60 dzieci.

Przeprowadzenie kursu szkoleniowego dla nauczycieli i pedagogów. Stworzenie zespołu pedagogicznego.

Poszukiwanie miejsca dla szkoły z internatem i przygotowanie do pobytu.

Otwarcie szkoły z internatem dla 40 ukraińskich dzieci w województwie małopolskim w trybie offline.

2025/2026

Otwarcie szkoły z internatem dla 100 dzieci w województwie małopolskim w trybie offline oraz uruchomienie platformy internetowej dla 100 dzieci znajdujące się na Ukrainie i w Europie.

Festiwal "Edukacja Przyszłości".

2026/2027

Przyjmowanie do szkoły z internatem dzieci z Polski i Europy. Powiększenie szkoły z internatem do 150 dzieci.

2027/2028

Otwarcie platformy szkoleniowej dla instytucji edukacyjnych Europy i świata